Fin Sauna

Fin hamamı olarak da anılan sauna, temizlenmek için kullanılan bir mekan değildir. Dinlenmek ve rahatlamak amacıyla kullanılır. Günün stres ve yorgunluğundan sıyrılmak için geliştirilmiş ahşapla döşenmiş,sıcak ve nemli bir huzur kabinidir.Ahşapla döşenmesinin nedeni ise içeriye verilen ısıyla birlikte konforun bozulmasını engellemektir.

Saunanın insan sağlığına olumlu yönde birçok etkisi vardır. Başta kan dolaşımını hızlandırarak kişiyi gün içerisinde zinde tutar. Romatizma, stres,eklem ağrıları, kireçlenme, uyku bozukluğu gibi  birçok hastalık ve sorunun tedavisine katkı sağlar. Bunun yanında vücudun ölü deri ve toksinlerden arınmasını, fazla yağlardan kurtarıp kişinin zayıflamasına da katkıda bulunmaktadır. Uzmanlar tarafından özellikle stres ve yorgunluk için önerilen bir uygulamadır.

Fin Saunası Görseli

Sağlıklı olmasının yanı sıra girmeden önce dikkat edilmesi gereken unsurlar vardır. Kalp rahatsızlığı olanlar , sıcakla arası iyi olmayanlar, belirli bir yaşı geçmiş olanlar için tavsiyesi söz konusu bile değildir. İçeride yaşanan ani baş ağrısı veya baş dönmesi gibi durumlarda ortamda bulunulmaması gerekmektedir .